Elektronski dnevnici u Jagodini od 2. polugodišta

|   Info
„Spremni smo za novi i savremeniji nivo evidentiranja aktivnosti svojih đaka. Ovo je od velikog značaja, kako za nastavnike, tako i za roditelje“ rekao je Zoran Marković, direktor Osnovne škole "Boško Đuričić" u Jagodini
Zoran Marković, direktor OŠ "Boško Đuričić" u Jagodini: Foto TV Kopernikus

 

Osnovna škola „Boško Đuričić“ iz Jagodine je u projekat koji se tiče primene elektronskih dnevnika ušla još u martu 2018. godine, a sa njihovom primenom počela je od 1. septembra prošle godine. Iako su se tada, pored elektronskih koristili i papirni dnevnici, nedavno je ova škola dobila i zvaničan dopis od Ministarstva prosvete da već od početka drugog polugodišta može da počne sa korišćenjem elektronskih dnevnika ukoliko tehničke mogućnosti to dopuštaju. Direktor Osnovne škole „Boško Đuričić“ u Jagodini, Zoran Marković, istakao je da škola zadovoljava sve uslove što se toga tiče:

-Upravo to će najviše obradovati nastavnike, jer su se navikli na elektronski dnevnik i ja mislim da će se obradovati i učenici i roditelji. Učenici će sada imati više vremena da uče i da odgovaraju, a roditelji zato što će imati priliku da sada od početka drugog polugodišta svakodnevno prate rezultate i aktivnosti svoje dece u školi. Pored te osnovne administracije koju nudi elektronski dnevnik, roditelji mogu da vide i ocenjivanje, zapažanja na času, kao i čitavu statistiku koja se tiče svakog dana, nedelje i meseca u školi. Odeljenske starešine će takođe imati uvid u aktivnosti svojih đaka –rekao je Marković.

Mnogi kao prednost elektronskog dnevnika vide i objektivnost u ocenjivanju, jer nastavnici imaju uvid samo u predmet koji drže đacima. Takođe, svima su obezbeđeni laptop računari, a bežični internet već duže vreme postoji u školi, što dodatno olakšava rad na ovaj način. Roditelji će sada sa svog mobilnog uređaja ili kompjutera u potpunosti imati uvid u aktivnosti svog deteta u školi, ali direktor napominje da bi roditelji i dalje trebalo da dolaze u školu, kao što je i do sada bio slučaj:

-Elektronski dnevnik bi trebalo da animira roditelje da kada pogledaju rezultate, ponašanje i izostanke svoje dece, dođu u školu i da zajedničkim akcijama obezbedimo da učenik u školi dobije ono što mu je potrebno u ovoj ustanovi. Osnovna škola je u obavezi da posle dva dana nedolaska u školu obavesti roditelje o tome, a ovo je dobar način da roditelji vide ponašanje svog učenika kako se ne bi dešavale one situacije koje redovno viđamo u medijima i da zajedno prvi vidimo problem u ponašanju –istakao je direktor.

Prednost elektronskih dnevnika je i ta što će se na kraju godine kroz njih štampati svedočanstva i svi administativni podaci koji su do sada vođeni u papirnim dnevnicima. On je takođe napomenuo da se elektronski dnevnici ne mogu zloupotrebiti i da se radi o softveru koji je zaštićen na nivou države, tako da su sada u potpunosti spremni za prelazak na jedan novi, savremeniji nivo evidentiranja aktivnosti svojih đaka.

Dušan Miletić
 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar