Mega umalo do senzacije, Zvezda slavila posle drame

Mladi tim domaćin propisno je namučio aktuelnog prvaka i velikog favorita u ovom meču, koji je posle velike drame odneo pobedu u duelu koji je odigran u okviru četvrtog kola regionlanog takmičenja.

Košarkaški derbi dve neporažeme ekipe u novoj sezoni ABA lige pripao je Crvenoj zvezdi koja je u gostima savladala ekipu Mege rezultatom 73:76.
Mladi tim domaćin propisno je namučio aktuelnog prvaka i velikog favorita u ovom meču,  koji je posle velike drame odneo pobedu u duelu koji je odigran u okviru četvrtog kola regionlanog takmičenja.

Brzo su crveno-beli stigli do dvocifrene prednosti već sredinom prve četvrtine i to serijom 13:0, ali je domaćin zahvaljujući sjajnom Filipu Petruševu uspe da smanji zaostatak na pristojnih šest poena - 24:18. I ostatak susret proteko je u sličnom ritmu, Zvezde je bila u vođstvu, ali još domači sastavm predvođen sjajnim Filipom Petruševim nije dozvoljavao da se odlepi.  Crveno-bele je dodatno poremetilo isključenje trenera Saše Obradovića početkom treće deonice, dok je poslenja donela veliku borbu. Osokoljenji domaćin je iskoristio pad u igri rivalai  uspeo da stigne do  vođstva tri minuta pre kraja meča. Zvezda  je prekinula nalet rival, uspela da poravna dok je Davidovac ubacio verovatku klučnu trojku za 70:74 na 16 sekundi pre kraja. Mega je odmah uzvratila trojkom Miškovića, međutim Lojd je pogodio oba penala 4 sekunde pre kraja. Megi je ostao pokušaj trojkom za produžetak, ali je Petrušev promašio iz velike daljine.

Lojd je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 19 poena, Jagodić Kuridža je dodao 13, a dvocifren je bio i Volden sa 11 poena. Kod Mege Petrušev 22 poena, Simonović 16, Cerovina 11, dok je Milenko Tepić imao 8 poena, 9 skokova i 8 asistencija.