Naisa poklekla u finalnoj borbi za pehar Kupa

Niški tim je u pohodu na svoj peti trofej u ovom takmičenju izgubio u finalnom meču od ekipe Jagodine koja je slavila rezultatom 32:24.

Rukometašice Naise nisu uspele da osvoje pehar namenjen pobedniku nacionalnog Kupa Srbije. Niški tim je u pohodu na svoj peti trofej u ovom takmičenju izgubio u finalnom meču od ekipe Jagodine koja je slavila rezultatom 32:24.

Izabranice Svetislava Jovanoviča su delovale odllične u provm poluvremenu meča koji je odigran u “Kristalnoj dvorani” u Zrenjaninu. Odlične su parirale favorizovanom rivalu i imale egal na kraju prvih 30 minuta igre. Ipak, početkom nastavka nisu imali rešenje za sjanu Jelenu Gojković. Najiskusnija u taboru Jagodine je pet uzastopnih golova u pet uvodnih minuta nastavka praktično prelomila utakmicu na stranu svog tima. Jagodinke su već u 38. minutu imale velikih +6 – 21:15, a tu prednost su rutinski održavale zahvaljujući i odbranama sjajne Jelene Đurašinović (18 odbrana). Primakla se Naisa na 22:19 golovima Dunje Tasić, ali to je bilo i sve od otpora niškog tima.

Za najbolju igračicu turnira izabrana je Jelena Gojković,  koja je upisala čak 11 golova. U redovima Naise najefikasnije su bile Stankoviski sa pet i Tasić sa četiri gola.
Najbolji timovi Srbije sada se okreću početku novog prvenstva.