Ništa od derbija, Zvezda sa pola snage do pobede nad Nišlijama

Radničkom se defanzivni pristup isplatio do finiša prvog dela, kada je akuelni šampion sa dva brza gola stavio tačku na jedan od derbija drugog kola domaćeg šampionata.

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su položili i drugi ispit novoj sezoni Supelige. Aktulnei šampion savaldao je ekipu Radničkog na svom terenu rezultatom 3:0 u jednom od derbija drugog kola domaćeg šampionata.

Izabranici Dejana Stankovića su potpuno zaslužemo upisali novu pobedu nad Nišlijama i time iskoritili kiks najvećeg rivala Partizana za beg na tabeli.

Niški tim se opredelio za totalnu defanzivu. Zvezda je često pretila, ali je defanziva na čelu sa iskusnim golmanom Ristićem delovana kompaktno. Domaćin je strpljivo čekao svoju šasnu, a neizvesnost je prekinula majsorija Nikolića u 43. mitnutu. Mladi vezista je sjajnim udarcem otvrio seriju svog tima, jer je nakon svega tri minuta Spriridonović povisio na 2:0, posle lepe akcije i duplog pasa sa Ivanićem.
Stručni štab Radničkog je reagovao uvođenjem iskusnih Kojića i Gavrića i niški tim je uspeo da dođe do većeg poseda u nastavku duela. Radnički je imao nekoliko solidnuh napada, međutim bez prave završnice, dok je Zvezda definitnivno završila posao u 76. mitunu. Crveno-beli su kreirali još jednu lepu akciju, koju je ovog puta realizovao Katai.

Zvezda će nakon ove rutinske pobede gostovati Mačvi, dok će Radnički ugostiti ekipu Novog Pazara.