Održano peto kik boks takmičenje "Balkan's best fighters"

Učestvovalo je oko 370 takmičara iz različitih zemalja. Organizator takmičenja bio je Kik boks klub “Niš” u saradnji sa Kik boks savezom Srbije

Prestižno kik boks takmičenje “Balkan’s best fighters”, peto po redu, održano je protekle nedelje. Organizator takmičenja bio je Kik boks klub “Niš” u saradnji sa Kik boks savezom Srbije. Takmičenje je održano bez prisustva publike uz poštovanje svih propisanih mera Kriznog štaba i Vlade Republike Srbije u vezi sa borbom protiv korona virusa.

Na turniru su učestvovali kik bokseri iz Srbije, među kojima su bili i kik bokseri “Palminih tigrova”, ali i oni iz Moldavije, Bugarske, Severne Makedonije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Najuspešniji su bili takmičari iz Bugarske koji su nastupili sa A i B nacionalnim selekcijama.

Zlatnu medalju za “Palmine tigrove” iz Jagodine, u disciplini “kik lajt” u kategoriji preko 94 kilograma osvojio je kik bokser Aleksandar Đorđević, koji je savladao Mehmeda Hadžića iz Bosne i Hercegovine. Srebrnu medalju u kategoriji do 63,5 kilograma osvojio je Mihajlo Petrović, koji je za jedan poen izgubio od Bugarina Viktora Dončeva:

-Bilo je oko 370 učesnika gde je reprezentacija Bugarske došla sa 70 ljudi, Moldavija sa 40 do 50 takmičara. Iz Severne Makedonije bilo je preko 60. Bilo je i takmičara iz Crne Gore, Hrvatske, kao i dosta takmičara iz Srbije. Bilo je kvalitetnih borbi sa mnogo reprezentativaca, evropskih prvaka i svetskih šampiona, tako da je turnir, što se tiče borbi,  najveće norme zadovoljio –rekao je Srđan Radulović iz kik boks kluba „Niš“.

Pre početka turnira, održana je i Skupština kik boks saveza Srbije na kojoj nije usvojen finansijski izveštaj, što je za posledicu imalo smenu predsednika Kik boks saveza Srbije Srđana Bugarčića:

-Ja se ovim putem svima zahvaljujem na saradnji koju smo imali do sada. Želim sreću onome ko bude bio izabran za predsednika i da nastavi da radi onako kako treba u interesu sporta, za boljitak samog saveza i svega onoga što smo mi radili sve ove godine –rekao je Bugarčić.

Nova izborna skupština Kik boks saveza Srbije biće održana u skladu i u rokovima koje predviđa statut.