"Orlovi" preslišali Belgijance i ostali u trci za Evropsko prvenstvo

Srpski rukometaši su slavili rezulatom 37:26 i zahvaljujući ovom trijumfu ostali u trci za plasman na kontinentalni šampionat.

Rukometana reprezentacija Srbije zabeležila je ubedljivu pobedu na gostovanju Belgiji, u petom kolu kvalifikacija za naredno Evropsko prvenstvo. “Orlovi” su slavili rezulatom 37:26 i zahvaljujući ovom trijumfu ostali u trci za plasman na kontinentalni šampionat.
Za razliku od prvog duela istih rivala u Zrenjaninu, kada su Belgijanci izborili remi, izabranici Nenada Peruničića su odigrali maksimalno agažovano i borbeno. Srpski tim je otvorio susret sa tri vezana gola, potom zadržao visok nivo igre i iz minuta u minut uvećavao razliku. “Orlovi” su na poluvrene otišli sa velikih deset golova viška, a najveću prednost imali su na dva minuta pre kraja kada su poveli sa plus 13.
Našoj ekipi na ruku ide i pobeda Hrvatske na gostovanju Švajcarskoj, koja nam je direktar rival u borbi za drugu poziciju na tabeli, koja diretkno vodi na šampionat. Švajcarci trenuno imaju dva boda viška, tako da će poslenje kolo razrešiti dilemu.  Srbija u nedelju od 18 sati u Beogradu dočekuje Švajcarce i biće joj potrebna pobeda od šest ili više golova razlike.