Partizan siguran u Nikšiću

U prvoj utakmici kvalifikacija za Ligu Evrope Partizan je u Nikšiću pobedio ekipu Rudara iz Pljevalja sa 3:0 (1:0) i praktično obezbedio prolaz u drugu rundu.

Do ubedljive pobede u prvoj zvaničnoj utakmici ove sezone crno-beli su stigli pogocima Marka Jevtovića u 41. minutu iz jedanaesterca, Sejdube Sume u 50. i Rikarda Gomeša u 57. minutu.

Pred oko 6.000 uglavnom Partizanovih navijača vicešampion Srbije je odigrao koliko mu je bilo potrebno da zabeleži ubedljivu pobedu, a Rudar za 90. minuta nijednom nije ozbiljnije ugrozio Vladimira Stojkovića.

U prvom poluvremenu viđena je obostrano loša igra, sa samo jednom dobrom šansom Partizana, koju je propustio da realizuje Zlatan Šehović. Za vođstvo crno-belih najzaslužniji je bio fudbaler Rudara Radule Živković, koji je bez potrebe faulirao Nikolića u šesnaestercu i skrivio penal. Posle toga je Partizanu bilo lakše, jer se Rudar u drugom poluvremenu otvorio i brzo je bio kažnjen, jer su crno-beli
za šest minuta postigli dva gola i rešili pitanje pobednika.

Revanš je na programu za sedam dana u Beogradu.

Rudar: Radović, Šekulić, Mitrović, Pesukić, Živković, Sopo,