Pobeda u Subotici: Spartak iznenadio goste iz Praga

Spartak je napravio veliko iznenađenje i pobedio prašku Spartu sa 2:0 u prvoj utakmici druge faze kvalifikacija za Ligu Evrope. Iako su gosti imali terensku inicijativu tokom čitave utakmice, fudbaleri Spartaka dobro su iskoristili svoje šance i može se reći, ostavili rivala u šoku pred revanš koji se igra u Pragu.

Sparta je od starta duela krenula sa napadima na gol domaćina. Hrabra igra i puno sreće omogućili su Spartaku da iznenadi. Golove su postigli Ćalasan u osmom i Đuričin u 57. minutu. Prvi gol Subotičani su postigli zahvaljujući očajnoj reakciji odbrane protivnika. Gosti su posle toga krenuli još ofanzivnije, ali su brojni promašaji kaženji lepim napadom koji je Đuričin krunisao golom, nakon što se lopta odbila od stative. Spartak je čak imao priliku i da još jednom zatrese mrežu rivala u poslednjim minutima igre.

Podsetimo, pobednika dvomeča očekuje utakmica sa Brondbijem iz Danske.

Spartak – Sparta 2:0 (1:0)
Čalasan 8, Đuričin 57

Spartak: Perić – Vukčević (Afum 74'), Ćalasan, Kerkez, Tekijaski – Jocić – Savković, Glavčić, Šimura, Đuričin (Milošević 75')– Cecarić (Marčić 85')

Sparta: Nica – Fridek, Kaja, Radaković, Čipčiju – Ben Haim (Vukadinović 84'), Kanga, Kulanek, Stančiju – Plavšić (Šural 46'), Teteh (Ristič 84')