Potop Partizana u Novom Pazaru

Činilo se da su izabranici Sava Miloševića novi hod po mukama okončali do sredine drugog dela, međutim domaći igrači su se brzo oporavili od ovog udarca i režirali veliko iznenađenje.

Fudbaleri Novog Pazara preredili su prvo veliko iznenađenje u novoj sezoni Superlige. Povratnik u elitni rang savladao je ekipu Partizana na svom terenu rezultatom 3:2, u meču drugog kola domaćeg šampiona.
Crno-elima nije dugo trebalo da razočaraju svoje navijače u novoj sezoni. Dok je u Kruševcu loša igra bila praćena dobrim rezultatom, u Novom Pazaru je uz lošu igru stigao i prvi poraz u sezoni.
Domaćin je kaznio nikoliko vezanih promašaja igrača Partizana i stigao do prednosti u 20. minutu. Tome je prednodio nesmotreni start Zdjelera nakon koga je sudija pokazao na belu tačku, a Nedeljković sigurno izveo penal.

Partizan se tako drugi put za redom od starta sezone suočio sa zaostakom u nakon prvog dela meča. Ipak, činilo se da su izabranici Sava Miloševića novi hod po mukama okončali do sredine drugog dela. Suma je posle gužve u šesnaestercu u 59. minutu uspeo da poravna rezultat, da bi samo desetak minuta kasnije Asano, posle lepe akcije gostiju, doneo potpuni preokret.

Novi Pazar je poklekao za svega desetak minuta, međutim to nije bio doboljan udarac za povranika u viši rang. Radost Partizana trajala se svega tri minuta, Perić je iskoristio statičnost u odbrani crno-belih i neometan sa desetak metara poravnao rezutlat. Odluka je pala u 78. minutu, a gostima je presudila nova greška sopstvene odbrane. Ostojić napravio kardinalnu grešku, što su domaći iskoristili i preko Resića, odnosno autogola  Miletića stigli do velike pobede.

U narednom kolu Partizan dočekuje Javor, dok Novi Pazar gostuje niškom Radničkom.