Radnički propustio šansu u Lučanima

Domaćin je skoro celo drugo poluvreme odigrao sa desetoricom, ali niški tm nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost.

Fudbaleri Radničkog osvojili su prvi bod na gostovanjima u novoj sezoni Superlige. Niški tim remizirao je sa ekipom Mladosti  rezultatom 1:1, u meču petog kola domaćeg prvenstva.
Trener vicešampiona Srbije Simo Krunić je ispunio obvećanje i duel u Lučanima započeo sa dvojicom napadača, pošto je Stefanu Mihajloviću pridodao oporavljenog Nermina Haskića, prošlosezonskog najbojeg strelca prvenstva.
Ipak, ofanzivni pristup se nije isplatio gostima, Mladost je prva došla do gola  pogotkom Vladimira Radivojevića u 17. minutu. Radnički je nakon toka otvorio seriju konkretnih napada u I posle nepunih dest minuta uspo da anulira prednoast domaćina.  Gol za Nišlije postigao je Stefan Mihajlović, najbolji strelac lige sa već pet golova u novom prvenstvu.
Domaćin je skoro celo drugo poluvreme odigrao sa desetoricom, pošto je Bogdan Milošević isključen u 52. minutu. Radnički je kraja duela kontolisao igru i pretio, međutim i pored velikih napora nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost.