Tomane arhivirao odlične Subotičane

Kombinovani sastav trenera Vladana Milojevića suočio se sa veoma jakim otporom domaćina i posle dosta muka uspeo da nastavi pobednički niz.

Fudbaleri Crvene zvzede stigli su do četve pobede u novoj seznoni domaćeg prvenstva.  Aktulnei šampion savladao je posle preoketa ekipu Spartaka u veoma zanimljivom meču u Subotici rezultatom  2:3 u derbiju petog kola Superlige.

Spartak je poveo posle prvog šuta na gol, tačnije u u šestom inutu kada je Tufegdžić matirao Borjana. Zvezda je u nastavku prodizala napadački ritam i posle dva promašena zicera uspela da stigne do poravnanja. Igrao se 37. minut kada je Vulić na drugoj utakmici za redom pogodio udarcem iz daljine.
To je bio dodani motiv za crveno-bele, koji nisu dugo čekali na preokret. Posle četiri minuta igre u nastavku Tomane je odlično asistirao, a Simić natrčao na loptu i pogodio za vosđtvo gostiju.
Zvzeda je potom spustla gas, a Spartaka preuzeo ulogu ekipe koja napada. Subotičani u promašivali u nizu, Tufegdžič je pogodio I stativu, međtuim tako je bilo do 80. mintua. Desni bek Spartaka Dunđerski odličio se na udarac iz velike daljine. Borjan je dotakao loptu ali nije uspeo da spreči evro-gol vredan poravnanja. Zvezda se ponovo preselila na polovinu protivnika, i posle upotrebljivog centaršuta Gajića i prvenca Tomaneo u dresu Zvezde u 84. minutu stigla do celog plena na severu Srbije.
Spartak je ostavio odlična utisak u duelu sa favorizovanim rivalom, ali nije uspeo da spreči dobru uvertiru Zvezde za predstojeći duel sa Jang Bojsom u prvom meču baraža za plasman u Ligu šampiona.