Velika pobeda: Srpski odbojkaši bolji od moćnog tima Brazila

Trijumf Srbije je još veći ako se zna da je brazilski odbojkaški tim uvek apsolutni favorit i da im je ovo zapravo prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Lige nacija. Našoj reprezentaciji ovo je treća uzastopna pobeda. U drugoj utakmici turnira koji se igra u Portugaliji protivnik našeg tima je domaći Portugal. Meč se igra od 20 sati.

Мuška odbojkaša reprezentacija Srbije pobedila je Brazil u utakmici Lige nacija. U meču turnira koji se igra u portugalskom gradu Gondomaru, naš nacionalni tim slavio je sa 3:2, u setovima 17:25, 25:22, 17:25, 25:20 i 15:12.

Trijumf Srbije je još veći ako se zna da je brazilski odbojkaški tim uvek apsolutni favorit i da im je ovo zapravo prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Lige nacija.

Brazilci su dobro počeli meč, a silovitom igrom uspeli su da od početka do kraja prvo seta u potpunosti drže situaciju na terenu pod svojom kontrolom. Sve se ipak promenilo u drugoj deonici meča. Odbojkaši selektora Grbića zaigrali su izuzetno borbeno i motivisano, što im se isplatilo, pa su u ovom setu posle velike borbe uspeli da slave. Reprezentacija moćnog Brazila uspela je da uzvrati u trećem i na taj način ponovo povede. Veliki rivalitet na terenu produžio se i u četvrtom setu, u kojem su srpski igrači bili znatno bolji. U odlučujućem, petom delu utakmice Srbija je bila uspešnija u taj-brejku. Naš nacionalni tim uspeo je vešto da iskoristi sve propuste u igri protivnika i na kraju potpuno zasluženo slavi za možda i najveće iznenađenje do sada u ovom takmičenju.

Do velikog trijumfa ekipu Srbije predvodio je Lazar Ćirović sa 12 poena. Veliki doprinos pobedi dao je i Petar Krsmanović sa 11. U timu Brazila najefikasniji je bio Rikardo Luteri sa 20 poena. Joandi Leal je postigao 15.

Srpskim odbojkašima ovo je treća uzastopna pobeda u Ligi nacija. U drugoj utakmici turnira koji se igra u Portugaliji protivnik našeg tima je domaći Portugal. Utakmica se igra od 20 sati.

III VIKEND (14 – 16. JUN):