Zvezdina ubedljiva pobeda nad Krkom

Crvena zvezda je nastavila pobednički niz u regionalnom košarkaškom takmičenju. Crveno-beli su rutinski došli do ubedljive pobede nad Krkom, a meč koji se igrao u Beogradu rešen je rezultatom 80:66.

Izabranicima trenera Tomića ovo je osmi uzastopni trijumf, ako se računa i meč u Superkupu. Navijače je posebno obradovao i povratak Davidovca, koji je još tokom pripremnog perioda imao problema sa povredom.

Crveno-beli su već od početka meča nametnuli ritam igre koji njima odgovara i pri tome uspeli jednako dobro da igraju na svim pozicijama. I pre poluvremena Zvezda je stekla prednost od 19 poena, a Krka je jedino u trećoj četvrtini imala ozbiljniju šansu da se rezultatski vrati u meč, ali je najbolje što su gosti uspeli bilo to da priđu na zaostatak od devet poena. U završnici utakmice Zvezdini košarkaši su još jednom potvrdili kvalitet i pobedili sa velikom prednošću.

U meču sa Krkom istakao se Bili Beron, koji je za Zvezdu ubacio 13 poena. Pored njega, dvocifren učinak imali su još Ristić i Reglend sa koševima za po deset poena. Kod Krke najviše koševa dao je Marineli – ukupno 15 poena, uz sedam asistencija. Po učinku pratili su ga Jure i Lapornik sa po deset poena.

Crvenoj zvezdi sada sledi novi meč Evrokupa, u kojem dočekuju Andoru. Utakmica se igra u utorak od 19 časova.

Crvena zvezda – Krka 80:66

Zvezda: Reglend 10, Čović 3, Perperoglu 6, Davidovac 4, Nenadić 4, Lazić 9, Faje 9, Beron 13, Ristić 10, Simanić 5, Cirbes 6, Odžo 3.

Krka: Mahkovič 3, Janc 1, Marineli 15, Škedelj 8, Osolnik 0, Stipančev 3, Cinac 5, Đapa 5, Fifolt 3, Balažič 4, Lalić 10, Lapornik 10.