Zvezdini omladinci obezbedili proleće u eliti

Omladinci Crvene zvezde obezbedili su nastup u evropskom proleću. Crveno-beli odigrali su još jednu fantastičnu utakmicu u Ligi šampiona za mlade i savladali na gostovanju grčki Olimpijakos rezultatom 1:0, u meču poslednjeg kola grupne faze.
Time su izabranici Slavoljuba Đorđevića  zauzeli drugo mesto u grupi i obezbedili baraž za nastavak takmičenja.
Proleće Zvezdinim biserima doneo je Andrija Radulović golom u 41. minutu meča. Drugi deo igre bio je sadržajniji. Domaći tim je mogao do poravnanja u 53. minutu, međutim Lijakos je pogodio prečku. Na drugoj strani, crveno-beli su pobedu mogli da obezbede u 69. minutu, kada su u periodu od desetak sekundi dve odlične prilike propustili Pantović i Babić.

Zvezdini omladinci sada čekaju žreb, a potencijalni rivali u  baražu, odnosno šesnaestini finala Lige šampiona  biće im: Šerif  (Moldavija), Saragosa (Španija), Midtjiland (Danska), Derbi Kaunti (Engleska), Porto (Portugal), Dinamo Kijev (Ukrajina), Rendžers (Škotska) i Ren (Francuska).