Izvor: FoNet
Svako ima pravo na stav, ali nema pravo na nasilje, rekao je Dačić.
Zamislite policiju koja sedi dva sata u Gradsku kući i gleda kako devojke gađaju kamenjem, prete im, psuju ih, rekao je Dačić i upitao kako bi se ti aktivisti proveli u nekim zapadnim zemljama.
Dačić je rekao da svi ti događaji ne utiču na istragu koja se vodi zbog pada nadstrešnice sa zgrade Železničke stanice u Novom Sadu.
Kad god tužilaštvo zatraži, policija je spremna svakog da dovede da da izjavu, a veštaci i tužilaštvo moraju da sastave taj mozaik i listu odgovornih, kvalifikuje delo i primenjuje mere, rekao je on i naglasio da se jasno mora razlikovati krivična od političke odgovornosti.
Dačić je ukazao da je politička odgovornost druga vrsta razgovora, a sigurno je da se ova tragedija politički zloupotrebljava, "pa sada imamo dodatnu muku porodicama, koje su to doživele i sve gledaju".
One same su izložene raznim dezinformacija, rekao je Dačić i pomenuo porodicu koja je prihvatila da joj država reši stambeno pitanje.
On navodi da kada tema poverenja Vladi Srbije dođe u Skupštinu, to neće proći jer blok vladajućih stranaka neće dozvoliti da se to izglasa, ali će izazivati lavinu političkih napada i izazvanja nestabilnosti u zemlji.
Na pitanje o potrazi za osumnjičenim za dvostruko ubistvo Alijom Balijagićem iz Crne Gore, Dačić je istakao da Balijagić ima prednost jer 50 godina živi na tom izuzetno nepristupačnom terenu.
Mi otkrivamo tragove, ali se to otkrije kasnije. Policija Crne Gore ga je locirala termovizijskim kamerama, ali kad su došli, bilo je kasno. Mi sarađujemo svaki dan, razmenjujemo informacije, ali ljudima je teško na terenu.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!