Krupanj je okupio eminentne stručnjake koji su tokom seminara koji je za temu imao negativni uticaj klimatskih promena ukazali na sve neophodne preventivne i zaštitne mere u sprečavanju negativnih uticaja prirode po životnu sredinu. Biljana Vraneš diplomirani meteorolog i urednik emisije o vremenu RTS-a podsetila je prisutne na 17. maj 2014. godine, dan kada je Krupanj bio u potpunoj blokadi zbog nezapamćenog poplavnog talasa. Poplave su razorile opštinu, a tokom nekoliko dana ni kamere ni bilo kakva pomoć nije mogla da stigne na odredište. Krupanj je bio praktično odsečen od sveta, dodala je Vraneš.
Rukovodilac projekta magistar Slavko Maskimović kaže da je ideja ovakvih skupova da se prevashodno pomogne u buri protiv klimatskih promena i to u oblastima gde su najveći rizici. On je dodao da su elementarnim nepogodama najviše izložene ruralne sredine.
Predsednik opštine Krupanj Ivan Isailovć prvo se zahvalio svim opštinama, a naročito državi u pomoći Krupnju u obnovi, posle katastrofalnih poplava 2014. godine. Isailovć kaže da svi zajedno moramo ukrotiti prirodu, a to je jedino moguće odgovornim ponašanjem prema planeti, ali da se ljuski faktor koji utiče na zagađenje i preopterećenost rečnih tokova mora svesti na minimum.
Na predavanju su između ostalog govorili Čedo Maksimović, sa Imeprijal koledža u Londonu, profesor doktor Ratko Ristić dekan Šumarskog fakulteta u Beogradu i Milutin Stefanović, predsednik Udruženja bujičara Srbije.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!