Knjiga američke komunikološkinje Meri Čejko pod nazivom „Superpovezani“ promovisana je proteklog utorka na Fakultetu pedagoških nauka u Jagodini.
Autorka već više od 25 godina proučava uticaj interneta na društvo i ličnost, a u knjizi su kroz 10 tema obrađene prednosti i mane korišćenja interneta. Dalibor Petrović, profesor sociologije na Univerzitetu u Beogradu i jedan od govornika tokom tribine, istakao je da knjiga na različite i zanimljive načine obrađuje značaj našeg prisustva na internetu:
Pored njega, o knjizi su govorili i Zoran Hamović, glavni urednik i direktor izdavačke kuće „Klio“, Maja Vukadinović, urednica edicije „Multimedija“ i Marko M. Đorđević, profesor na Fakultetu pedagoških nauka, koji je ujedno i moderirao tribinom. Hamović je istakao da čovek ne sme da dozvoli da tehnologija bude superiornija u odnosu na njega, dok je Vukadinović napomenula da je autorka na osnovu iznetih stavova „tehno-optimista“, iako je naglasila da nam je „digitalni detoks“ potreban. Đorđević je napomenuo da nije sama tehnologija loša, koliko načini na koji se ona koristi.
Tribina je privukla veliku pažnju mladih ljudi, koji su po njenom završetku razgovarali sa govornicima o upotrebi interneta i ulozi koju on ima u njihovom životu.
Dušan Miletić
Komentari (0)
Ne postoji komentar!