Si Đinping: Pod vođstvom predsednika Vučića Srbija krenula na put razvoja

|   Info
Predsednik Kine Si Đinping poručio je danas predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću da je pod njegovim vođstvom Srbija krenula na put razvoja koji odgovara njenim nacionalnim uslovima, sa značajnim dostignućima ekonomskog razvoja, neprekidnim poboljšanjem života naroda i sve većim međunarodnim uticajem.
Foto arhiva: Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike

 

Izvor: FoNet

Đinping je u čestitiki povodom predsednikovog rođendana naveo i da izuzetno ceni to što je Vučić prijateljski nastrojen prema Kini i posvećen unapređenju izgradnje zajednice dve zemlje sa zajedničkom budućnošću u novoj eri, saopštila je Pres-služba predsednika.

"Pridajem veliki značaj razvoju kinesko-srpskih odnosa ı spreman sam da sa Vama ulažem napore da zajedno održavamo stratešku komunikaciju, produbljujemo razmene i praktičnu saradnju u različitim oblastima, kako bismo vodili i učinili izgradnju zajednice Kine i Srbije sa zajedničkom budućnošću u novoj eri još plodonosnijom“, naveo je Đinping.

Đinping se osvrnuo na svoju posetu Srbiji prošle godine, naglasivši da je sa Vučićem imao duboku razmenu mišljenja i da su postigli široki konsenzus o strateškim, usmeravajućim i sveobuhvatnim pitanjima kinesko-srpskih odnosa.

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar