Srbija će sa dva helikoptera pomagati Sloveniji u gašenju požara

|   Info
Srbija će sa dva helikoptera od danas pomagati Sloveniji u gašenju požara, najavio je vršilac dužnosti načelnika Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije Luka Čaušić.
Foto: FoNet/MUP Srbije

 

Izvor: FoNet

On je istakao da će 13 predstavnika Ministarstva unutrašnjih poslova, Helikopterske jedinice i Sektora za vanredne situacije sa dva helikoptera "Agusta Bell 212", kapaciteta od po 1,5 tone vode, biti angažovano na gašenju velikog požara u Sloveniji, na Renškom vrhu.

Uveren sam da će pripadnici MUP Srbije, Sektora za vanredne situacije i Helikopterske jedinice dati svoj pun doprinos u borbi protiv vatrene stihije i spasavanju ljudi i njihove imovine, baš kao što su to učinili i prošlog leta u Grčkoj, Severnoj Makedoniji i Republici Srpskoj, naglasio je Čaušić.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar