Uspeh Centra za promociju nauke Fakulteta pedagoških nauka u Jagodini

|   Info
„Cilj je da se deca i mladi zainteresuju za nauku, kako kroz školu, tako i kroz lična interesovanja i u svoje slobodno vreme“ rekao je doc. mr Miloš Đorđević iz Centra za promociju nauke pri Fakultetu pedagoških nauka, kojem su odobrena tri projekta od strane Republičkog centra za promociju nauke
Doc. mr Miloš Đorđević tokom konferencije na Fakultetu pedagoških nauka u Jagodini: Foto TV Kopernikus

 

Centru za promociju nauke Fakulteta pedagoških nauka u Jagodini su na konkursu Republičkog centra za promociju nauke odobrena tri od četiri prijavljena projekta i to u kategorijama: Projekti za promociju nauke i Idejna rešenja za interaktivne eksponate u parkovima nauke, rečeno je na konferenciji za novinare održanoj pre desetak dana.

Centar za promociju nauke Fakulteta pedagoških nauka u Jagodini postoji tek nešto više od mesec dana i već beleći zapažene rezultate:

-U kategoriji Projekata za promociju nauke pristigao je ukupno 101 predlog, a odobreno je 24. Predlog Centra Fakulteta, projekat „Superheroji - moćna nauka“, zauzeo je peto mesto na rang listi sa prosečnom ocenom 4,9 od maksimalne ocene 5,00. Za ovaj projekat odobren je budžet od 120.000 dinara i zapravo ovaj projekat podrazumeva jednu seriju eksperimenata i radionica na kojima će učesnici moći na jedan zabavan i interaktivan način da otkriju i da se upoznaju sa tim koja je to tehnologija i nauka neophodna da bi pojedine moći superheroja poput Supermena, Akvamena, Betmena i drugih bile moguće. Naravno, namera je da se kroz ovaj projekat deca i mladi zainteresuju za nauku kroz školu, školske obaveze i aktivnosti bilo kroz lična interesovanja ili u slobodno vreme. U trećoj kategoriji idejnih rešenja za interaktivne eksponate u parkovima nauke, Centar za promociju nauke Fakulteta pedagoških nauka je prijavio tri eksponata, a dva su odobrena. Ta dva su rangirana kao prva dva na listi i ne samo što su rangirana kao prva dva, već su i nagrađena prvom i drugom nagradom. U pitanju je eksponat „Prirodni spektar“ koji je dobio prvu nagradu, kao i „Interaktivni piksel zid“ koji je dobio drugu nagradu –rekao je doc. mr Miloš Đorđević iz Centra za promociju nauke u ovoj obrazovnoj instituciji.

Dodajmo da će se pomenuta rešenja za interaktivne eksponate naći u katalogu svih idejnih rešenja ovogodišnjeg i prošlogodišnjeg konkursa, tako da će sve obrazovne ustanove širom Srbije iz tog kataloga moći da izaberu eksponate za svoje parkove nauka.

Dušan Miletić
 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar